Magnez MSE Dr Enzmann 300 mg 120 kapsułek

Marka: Dr Enzmann

123 

Magnez MSE to produkt bezglutenowy, nie zawiera białka mleka krowiego, laktozy, soi, żelatyny, drożdży, sztucznych aromatów, barwników i substancji konserwujących.

Brak w magazynie

Darmowa dostawa od 300 zł

 • Znak "check" Szybka wysyłka
 • Znak "check" Sprawdzone Produkty
 • Znak "check" 14 Dni na Zwrot
Gwarantujemy Bezpieczną Płatność
 • Stripe
 • Karta Visa
 • MasterCard
 • PayPal
SKU: mse-magnez Kategoria:

Wysoka koncentracja magnezu i stopniowe uwalnianie substancji czynnej

Starannie dobrana porcja substancji czynnej (300 mg w jednej kapsułce) oraz postać tlenku magnezu, która zapewnia stopniowe uwalnianie minerału, decydują o wyjątkowo wysokim stopniu przyswajalności produktu.

Forma monopreparatu

Gwarantuje uzupełnienie diety dokładnie w jedną potrzebną substancję, dzięki czemu nie dochodzi do zaburzenia równowagi biochemicznej organizmu.

Najwyższa jakość i bezpieczeństwo Magnez MSE

Preparaty stanowiące ofertę Mito-Pharma® produkowane są w Niemczech i Szwajcarii z zachowaniem najwyższych standardów jakości GMP (zasada dobrej praktyki produkcyjnej). Formuły preparatów powstają na bazie 50 lat badań i praktyki, niemieckiego Laboratorium MSE dr Franza Enzmanna, co gwarantuje najwyższą jakość i czystość składników produktu oraz bezpieczeństwo stosowania.

Kiedy warto stosować magnez?

 • Jeżeli znajdujesz się pod wpływem długotrwałego stresu, który prowadzi do utraty magnezu oraz do spadku produkcji energii komórkowej ATP
 • Jeżeli chcesz wesprzeć zdrowie Twoich kości i zębów
 • Jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia oraz chcesz zadbać o optymalne funkcjonowanie mięśni
 • Podczas zwiększonego wysiłku umysłowego (nauka, egzaminy, praca umysłowa)
 • Jeżeli dokucza Ci uczucie zmęczenia i znużenia
 • Gdy chcesz wyrównać poziom magnezu w organizmie, na przykład ze względu na jednostajną i ograniczoną dietę

Dlaczego Magnez MSE?

 • Magnez MSE zawiera tlenek magnezu w odpowiednio wysokiej porcji (300 mg) o oraz o przedłużonym uwalnianiu.
 • Zastosowana forma tlenku magnezu podnosi poziom tego pierwiastka bezpośrednio wewnątrz komórek.
 • Postać monopreparatu umożliwia precyzyjne i celowe uzupełnienie poziomu magnezu.
 • Magnez MSE to produkt bezglutenowy, nie zawiera białka mleka krowiego, laktozy, soi, żelatyny, drożdży, sztucznych aromatów, barwników i substancji konserwujących.
 • Jest odpowiedni dla wegan, wegetarian i osób nietolerujących wyżej wymienionych substancji.
 • Starannie dobrana porcja tlenku magnezu, najwyższa czystość substancji czynnej oraz gwarantowana jakość zapewniają bezpieczeństwo stosowania.

Magnez dr Enzmann MSE – jak stosować?

Przyjmuj 1 kapsułkę dziennie, najlepiej podczas posiłku popijając wystarczającą ilością wody.

WAŻNE! Staraj się nie przyjmować cynku jednocześnie z magnezem, ponieważ utrudnia to ich wchłanianie. Cynk możesz przyjmować na przykład rano, a magnez – wieczorem.

Magnez o przedłużonym uwalnianiu

Magnez MSE zawiera tlenek magnezu w optymalnej porcji (300 mg) oraz formule decydującej o przedłużonym uwalnianiu substancji czynnej. Postać tlenku magnezu zapewnia stopniowe uwalnianie minerału, a tym samym zapewnia jego bezpieczne i efektywne przyswajanie.

Rola magnezu w organizmie

 • Magnez to składnik mineralny zaliczany do makroelementów – składników stanowiących nie mniej niż 0,01% masy ciała, jego stężenie w komórkach jest dziesięciokrotnie wyższe niż we krwi.
 • Magnez odgrywa ważną rolę w procesach pozyskiwania energii – niedoborom magnezu często towarzyszy uczucie zmęczenia i znużenia.
 • Magnez wspiera prawidłową syntezę białek w organizmie.
 • Magnez wraz z wapniem dba o zdrowie naszych kości oraz zębów.
 • Do naturalnych źródeł magnezu w organizmie należą: pestki dyni, otręby pszenne, kakao, migdały, orzeszki ziemne, orzechy włoskie, kasza gryczana, jęczmienna, jaglana, płatki owsiane, banany, figi, daktyle, awokado i natka pietruszki.

Jakość i czystość Magnezu MSE

Wszystkie preparaty firmy Mito-Pharma® produkowane są w Niemczech i w Szwajcarii w oparciu o 50 lat badań i praktyki, dr. Franza Enzmanna z zachowaniem najwyższych standardów jakości GMP (zasada dobrej praktyki produkcyjnej).

GMP gwarantuje ścisłą kontrolę od momentu zaopatrzenia w surowce, poprzez produkcję, pakowanie, aż do składowania i dystrybucji preparatu. Dzięki temu eliminowane są wszelkie zagrożenia dotyczące zanieczyszczenia preparatu obcymi substancjami chemicznymi, czy też szkodliwą mikroflorą.P reparat zawiera fizjologiczne substancje o możliwie najwyższym stopniu czystości w odpowiednio wysokich porcjach i formie.

Mitoceutyki® powstają w laboratorium dr. Franza Enzmanna, w oparciu o najnowocześniejsze osiągnięcia naukowe i technologiczne, oraz spełniają najwyższe standardy jakościowe. W swoim składzie zawierają substancje o najwyższym stopniu czystości.

Przeznaczenie produktu

Suplement diety.

Magnez jest jednym z pierwiastków, biorących udział w prawidłowym przebiegu licznych procesów w organizmie w ramach przemiany materii, m.in. podczas pozyskiwania energii w mitochondriach. Magnez zawarty w preparacie MAGNEZ MSE pozwala na stopniowe uwalnianie substancji czynnej i zapewnia prawidłowe przyswojenie przez organizm.

* Magnez bierze udział w metabolizmie energii komórek mięśniowych (skurcze mięśni), jak również w syntezie białka. Wspomaga aktywność witaminy D, dzięki czemu wpływa na utrzymanie zdrowych kości i zębów.

* Przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, dzięki czemu zmniejsza uczucie znużenia i zmęczenia. Polecany w okresach nasilonego stresu i osłabienia nastroju. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych.

* Przeznaczony do zapobiegania niedoborów magnezu, wynikających z nieprawidłowej diety, nawyków, spożywania wysoko-przetworzonych produktów, nadmiernych ilości kawy, herbaty czy alkoholu. Wspiera aktywny tryb życia pomagając utrzymać równowagę elektrolitową.

Zawartość opakowania: 120 kapsułek – 73 g, 1 kapsułka – 609 mg

Skład i sposób użycia

Składniki:
tlenek magnezu, substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza,, substancje przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu i sole magnezowe kwasów tłuszczowych.

Zalecana porcja dzienna: 1 kapsułka

Skład zalecanej dziennej porcji:

Składniki 1 kapsułka *RWS
Magnez 300 mg 80%*

Sposób użycia: Jedną kapsułkę dziennie – najlepiej spożyć podczas posiłku popijając wystarczającą ilością wody.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Należy przestrzegać zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu.

Warunki przechowywania: Przechowywać w suchym, chłodnym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Najlepiej spożyć przed końcem (miesiąc, rok) / Numer partii: patrz etykieta na spodzie.

Dla kogo

Dla kobiet, Dla mężczyzn, Dla seniora, Dla wegan, Dla wegetarian

Typ produktu

Suplement

Marka

Dr Enzmann

Producent

Mitopharma

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Magnez MSE Dr Enzmann 300 mg 120 kapsułek”